O nas

Dr Maria Chełkowska-Zacharewicz – muzyk i psycholog z wykształcenia, statystyk z przypadku. Skończyła szkołę muzyczną II stopnia im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach w klasie śpiewu solowego, kilka lat wcześniej zdobyła zawód psychologa na Uniwersytecie Śląskim. Aktualnie jest adiunktem na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. Prowadzi zajęcia z psychologii muzyki, statystyki, psychometrii i zaawansowanej analizy danych.

Badawczo interesuje się psychologią emocji w muzyce, społeczną percepcją talentu oraz elastycznością psychologiczną muzyków.

Od września 2017 – reprezentant regionalny European Society for Cognitive Sciences of Music w Polsce. Członek Rady Wykonawczej ESCOM na lata 2019-2021.

Dr Maciej Janowski – psycholog z zawodu, z muzyką czynny kontakt ma jedynie na poziomie amatorskim. W badaniach koncentruje się na problematyce rozumienia i rozpoznawania emocji oraz na zagadnieniach diagnozy poziomu umiejętności emocjonalnych. Kieruje laboratorium psychologicznym na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego. Prowadzi zajęcia z psychologii emocji i motywacji oraz z psychometrii.